Ruszają zapisy na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego -semestr zimowy 2021-2022

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na nowy semestr zimowy 2021 – 2022 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego.

W semestrze zimowym zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego odbywać się będą w formie stacjonarnej jak i w formie online, w zależności od filii DUT. 

 W ubiegłym semestrze ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia, zajęcia DUT zostały przeniesione do sieci. Wiemy, że większość naszych studentów wyczekuje powrotu do zajęć stacjonarnych, dlatego w większości Filii DUT zdecydowaliśmy się na organizację warsztatów w małych grupach, w formie stacjonarnej. Wykłady natomiast prowadzić będziemy w formie online, jednak w zmienionej, nowej odsłonie. Poprzednie semestry, mimo że prowadzone były w formie zdalnej, cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego nie rezygnujemy całkowicie z takiego trybu zajęć. Ulepszamy nasze działania wprowadzając wykłady online, prowadzone w trybie live, dając przy tym możliwość uczestnikom na pogłębianie tematu oraz pytania do prowadzącego. Plany oraz forma zajęć (stacjonarna lub online) będą różnić się w zależności od filii DUT, dlatego przed podejściem do rekrutacji warto zapoznać się z szczegółowymi informacjami dotyczącymi zapisów dla danego miasta.

REJESTRACJA

PLANY ZAJĘĆ

Wszyscy zarejestrowani studenci będą mogli również korzystać z dodatkowych zajęć dostępnych także dla innych zainteresowanych: Naukowych Niedzieli Online czy warsztatów online przypadających na Dzień Nauki Polskiej.

W miastach, gdzie prowadzone będą wykłady online – liczba miejsc na wykłady będzie nieograniczona, natomiast w grupach warsztatowych obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń z racji przewidzianego limitu dostępnych miejsc (liczba miejsc może się różnic w zależności od miasta).  Zapisy na warsztaty w Rzeszowie, Jaśle, Dębicy oraz Mielcu będą dostępne tylko dla dzieci, które wcześniej zapiszą się na wykłady online. Natomiast osoby zapisujące się na DUT w filii Ustrzyki Dolne rekrutują się wyłącznie na warsztaty. Zapisane dzieci z tej filii będą równocześnie zapisane na wykłady.

Rodzice mogą zapisywać dzieci poprzez stronę DUT – wystarczy założyć konto na stronie www.dolinawiedzy.pl/dut, a następnie zarejestrować dziecko do wybranej filii (lub skorzystać z posiadanego już wcześniej konta, w przypadku kolejnej już rejestracji na zajęcia DUT).

Rejestracja będzie aktywna od 20 września od godz. 10.00 do 27 września 2021 (włącznie).

W podanym terminie prowadzone są zapisy na wykłady online dla Rzeszowa, Jasła, Dębicy oraz Mielca a także zapisy na warsztaty dla Ustrzyk Dolnych. Tylko osoby zapisane na wykłady mogą zapisywać się na warsztaty w późniejszym terminie (który zostanie podany do wiadomości rodzicom dzieci zapisanych na wykłady online). Wyjątkiem są Ustrzyki Dolne, gdzie prowadzone są wyłącznie zapisy na warsztaty.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne i odbywają się w soboty. Osobom biorącym udział w warsztatach zapewniamy materiały na zajęcia. 

Zasady rekrutacji i jej poszczególne etapy dostępne są na stronie www.dolinawiedzy.pl/dut w zakładce REJESTRACJAPrzed zapisaniem prosimy o zapoznanie się z PLANEM ZAJĘĆ.

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolinawiedzy.pl lub pod numerem tel.  17 888  60 03. Zapraszamy również na https://www.facebook.com/DolinaWiedzy

Udostępnij:
Skip to content