Otwarcie Wytwórni Kreatywności w Filii Kalisz

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” doczekała się własnej przestrzeni również w Kaliszu. Dzisiaj (22.09.2022r.) otworzyliśmy „Wytwórnię Kreatywności” czyli miejsce skierowane na rozwój pasji, talentów i dobrych emocji.

więcej

Rekrutacja na semestr zimowy 2022-23 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

Po raz kolejny zapraszamy do rekrutacji na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2022-23. Rekrutacja rozpocznie się 19 września o godz. 10:00 i potrwa do 26 września (włącznie).  Wszystkie zajęcia są stacjonarne i w pełni bezpłatne.

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych poszukiwaczy wiedzy, którzy dzięki proponowanym przez DUT wykładom i warsztatom odkrywają świat nauki w niecodzienny sposób. Semestr zimowy 2022/23 planowany jest w pełni stacjonarnie zarówno w Rzeszowie jak i Filiach DUT w Jaśle, Dębicy, Mielcu oraz Ustrzykach Dolnych. Do rekrutacji na bezpłatne zajęcia mogą podejść wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat (wyjątkiem jest Filia w Jaśle, gdzie zakres wiekowy to 8-12 lat).

więcej

Naukowa Niedziela Online „Wyprawa na Marsa”

Zapraszamy na kolejną Naukową Niedzielę Online, która odbędzie się 15 maja o godz. 15:00 w formie live na Facebooku Dolina Wiedzy. Tym razem naukowcy z Laboratorium Pana Korka przeniosą uczestników na Marsa!

By móc w pełni uczestniczyć w spotkaniu należy przygotować niezbędne materiały, dzięki którym przy pomocy i instruktażu prowadzącego, każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie doświadczać i odkrywać tajniki podróży na Marsa.

więcej

Zakończyła się rekrutacja na semestr letni 2022


Informujemy, że zakończyła się rekrutacja na semestr letni 2022 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie oraz Filiach: Jaśle, Mielcu, Dębicy i Ustrzykach Dolnych.

Dziękujemy wszystkim, który postanowili z nami z spędzić kolejny semestr i poprzez zabawę, doświadczenia oraz eksperymenty odkrywać z nami niesamowity świat nauki.

Szczegółowe informacje dotyczące zajęć w ciągu semestru przekazywane będą drogą mailową jak i dostępne będą na koncie DUT użytkownika w zakładce „Wiadomości”.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Zapisy na warsztaty DUT – semestr letni 2022

Zakończyły się zapisy na wykłady Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie, Jaśle, Mielcu i Dębicy, a także zakończyliśmy rekrutację na zajęcia dla Filii w Ustrzykach Dolnych.

Wszystkich, którzy zapisali się na wykłady (Rzeszów, Jasło, Mielec, Dębica) zapraszamy do zapisów na WARSZTATY. Terminy i zasady zapisów na warsztaty mogą różnić się w zależności od miasta, dlatego prosimy o zapoznanie się ze szczegółami zapisów.

W semestrze letnim 2022 warsztaty w każdym mieście DUT odbywać się będą w formie stacjonarnej. Przypominamy, że wszystkie zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego są bezpłatne!

więcej

Dzień Nauki Polskiej – Warsztaty Online

Zapraszamy na wspólne eksperymentowanie z okazji Dnia Nauki Polskiej w sobotę -19 lutego o godz. 12:00. Wydarzenie prowadzone będzie na wzór Naukowych Niedziel Online, podczas których uczestnicy wspólnie wraz z prowadzącym eksperymentują z danym tematem na przygotowanych wcześniej przez siebie materiałach. Spotkanie pn. „Kuchenne Laboratorium” prowadzone będzie dla wszystkich chętnych w formie live na Facebooku Dolina Wiedzy oraz Dziecięcy Uniwersytet Techniczny.

więcej