Ruszają zapisy na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego -semestr letni 2022

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na nowy semestr letni 2022 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego.

W semestrze letnim zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego odbywać się będą w formie stacjonarnej jak i w formie online, w zależności od Filii DUT. 

W ubiegłym semestrze ze względu na epidemię COVID-19 zajęcia prowadzone były głównie w formie hybrydowej, w większości miastach warsztaty prowadzone były stacjonarnie, natomiast wykłady odbywały się online. Nadchodzący semestr przyniesie jeszcze więcej zajęć stacjonarnych, choć nie zabraknie również wykładów zdalnych. Ze względu na równie duże zainteresowanie zajęciami online, nie chcemy rezygnować całkowicie z tej formy, która do tej pory była równie dobrze odbierana przez naszych małych studentów. Zatem w semestrze letnim 2022 w każdej Filii (Jasło, Mielec, Dębica, Ustrzyki Dolne) pojawi się co najmniej jeden wykład stacjonarny. Nie zabraknie jednak też wykładów online prowadzonych w trybie live, dając przy tym możliwość uczestnikom na pogłębianie tematu oraz pytania do prowadzącego. Z kolei warsztaty prowadzone będą w każdym mieście w formie stacjonarnej- w małych grupach.

Plany oraz forma zajęć (stacjonarna lub online) będą różnić się w zależności od Filii DUT, dlatego przed podejściem do rekrutacji warto zapoznać się z szczegółowymi informacjami dotyczącymi zapisów dla danego miasta.

REJESTRACJA

PLANY ZAJĘĆ

W zbliżającym się semestrze nie zabraknie także zajęć dodatkowych, dostępnych dla wszystkich zainteresowanych -takich jak Naukowa Niedziela Online czy Dzień Nauki Polskiej.

W Rzeszowie oraz Filiach – Dębicy, Jaśle i Mielcu nie będzie limitu miejsc podczas zapisów na wykłady, natomiast w grupach warsztatowych przewidzianych zostało 120 dostępnych miejsc. W Filiach podczas zapisów na warsztaty obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń lub w przypadku Rzeszowa osoby, które dostaną się na warsztaty będą wybrane poprzez losowanie (z listy osób zapisanych na wykłady). Do zapisów (lub losowania) na warsztaty w Rzeszowie, Jaśle, Dębicy oraz Mielcu będą mogły podejść tylko dzieci, które wcześniej zostaną zapisane na wykłady. Z kolei osoby zapisujące się na DUT w Filii Ustrzyki Dolne rekrutują się wyłącznie na warsztaty. Zapisane dzieci z tej Filii będą automatycznie przypisane do grupy wykładowej.

Zasady rekrutacji mogą się różnić w zależności od miasta do którego rodzic chce zapisać dziecko, dlatego warto wcześniej zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi rekrutacji do danej miejscowości.

Rodzice mogą zapisywać dzieci poprzez stronę DUT – wystarczy założyć konto na stronie www.dolinawiedzy.pl/dut, a następnie zarejestrować dziecko do wybranej miejscowości (lub skorzystać z posiadanego już wcześniej konta, w przypadku kolejnej już rejestracji na zajęcia DUT).

Rejestracja będzie aktywna od 14 lutego od godz. 10.00 do 21 lutego 2022 (włącznie).

W podanym terminie prowadzone są zapisy na wykłady dla Rzeszowa, Jasła, Dębicy oraz Mielca a także zapisy na warsztaty dla Ustrzyk Dolnych. Tylko osoby zapisane na wykłady mogą zapisywać się na warsztaty w późniejszym terminie lub podejść do losowania (w przypadku Rzeszowa). Termin zapisów na warsztaty zostanie podany do wiadomości rodzicom dzieci zapisanych na wykłady. Wyjątkiem są Ustrzyki Dolne, gdzie prowadzone są wyłącznie zapisy na warsztaty.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne i odbywają się w soboty. Osoby biorące udział w warsztatach dostaną „Zestaw Naukowca” do samodzielnego eksperymentowania w domu, a także pamiątkowy indeks i identyfikator. Na zajęciach zapewniamy uczestnikom niezbędne materiały.

Zasady rekrutacji i jej poszczególne etapy dostępne są na stronie www.dolinawiedzy.pl/dut w zakładce REJESTRACJAPrzed zapisaniem prosimy o zapoznanie się z PLANEM ZAJĘĆ.

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolinawiedzy.pl lub pod numerem tel.  17 888  60 03. Zapraszamy również na naszego FACEBOOKA

Udostępnij:
Skip to content