Odlotowa Edukacja

Odlotowa edukacja to bezpłatne zajęcia z chemii i fizyki dedykowane dla uczniów klas 7-8 (grupy zorganizowane), powiązane tematyczne z poszczególnymi działami nauk ścisłych objętych szkolną podstawą programową, a także wykraczających poza nią. Przy pomocy eksperymentów naukowych dokładnie tłumaczone są prawa, zjawiska i reakcje, aby pomóc młodzieży w zrozumieniu i uczeniu się chemii i fizyki.

Zajęcia odbywają się w formie pokazowo-warsztatowej, uczestnicy biorą czynny udział w eksperymentach. Pokazy są prezentacją tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane doświadczenia są zarówno trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych i domowych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. Część warsztatowa ma za zadanie zapoznanie młodzieży z podstawowymi prawami i przedstawienie ich w prostej i przystępnej formie. Podczas zajęć uczestnicy wykonują samodzielnie doświadczenia pod okiem prowadzącego, mają okazję zadawać pytania i dyskutować, a każdy eksperyment jest podsumowany komentarzem tłumaczącym zjawisko.

Realizujemy bloki tematyczne osobno z chemii i z fizyki. Zajęcia są skierowane do klas lub grup zorganizowanych liczących 20-30 osób.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w siedzibie Fundacji przy ulicy Akademickiej 8 w Rzeszowie i trwają łącznie 180 minut.

Aby się zapisać na zajęcia trzeba wysłać zgłoszenie w imieniu zorganizowanej grupy na adres odlotowaedukacja@dolinawiedzy.pl, w którym należy zawrzeć interesujący rodzaj zajęć (chemia lub fizyka), proponowany termin, ilość chętnych osób, dane placówki i dane kontaktowe. Ilość możliwych do przeprowadzenia zajęć jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Udostępnij: