Learn&Fly – projekt, który pomaga młodzieży rozwinąć skrzydła

22 stycznia rozpoczyna się rekrutacja do piątej edycji konkursu Learn&Fly! Uczestnicy zawodów Learn&Fly 2024 mają za zadanie zbudować prosty latający model samolotu, a następnie wziąć udział w zawodach na najdłuższy lot. Na każdym etapie konkursu do wygrania będą atrakcyjne nagrody pieniężne. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi prawie 20 tysięcy złotych.

Projekt Learn&Fly odpowiada na problem braku podstawowych umiejętności uczniów związanych ze STEM (ang. Science, Technology, Engineering and Mathematics) w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki, poprzez zastosowanie innowacyjnych i angażujących metod nauczania.

Już 22 stycznia Fundacja otwierając rejestrację rozpoczyna kolejną – już piątą edycję zawodów, które po raz trzeci swoim zasięgiem obejmą całą Polskę. Zadaniem drużyn jest zbudowanie prostego latającego modelu samolotu, który zaprezentuje swoje możliwości w zawodach na najdłuższy lot. Rejestracja rozpocznie się 22 stycznia o godz. 12:00 i potrwa do 5 lutego (włącznie) a same zawody odbędą się w czerwcu 2024 roku.

Do rywalizacji mogą stanąć drużyny składające się z od 2 do 4 uczniów szkół ponadpodstawowych oraz opiekuna. Półfinały zawodów odbędą się w trzech interesujących lokalizacjach silnie związanych z polskim lotnictwem, a będą to:

  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku
  • 43. Baza Lotnictwa Morskiego w Gdyni

Formularze rejestracyjne:
Rzeszów

Łask

Gdynia

Zawody są otwarte dla uczniów z całej Polski, a wybór najdogodniejszej spośród wymienionych lokalizacji należy do uczestników. Do każdej z nich zakwalifikowanych zostanie maksymalnie 15 drużyn. Decydująca jest kolejność i kompletność zgłoszeń. Zwycięzcy półfinałów z Łasku, Gdyni i Rzeszowa będą rywalizowali w finale odbywającym się w Rzeszowie. Warto zaznaczyć, że na zwycięzców zarówno półfinału jak i finału czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, których łączna wartość wynosi prawie 20 tysięcy złotych.

Zwycięzcy półfinałów otrzymają nagrody pieniężne w wysokości:
I miejsce: 2000,00 zł
II miejsce: 1000,00 zł
III miejsce: 500,00 zł
a zwycięzcy finału otrzymają odpowiednio:
I miejsce: 3000,00 zł
II miejsce: 2000,00 zł
III miejsce: 1000,00 zł

Drużyny podczas swoich prac będą korzystać ze specjalnie przygotowanych materiałów szkoleniowych. W ramach projektu zostały opracowane Learn&Fly STEM Kit (zestaw materiałów opisujących ogólne zasady budowy statków powietrznych) oraz Learn&Fly Careers Kit, czyli swoisty przewodnik po branży lotniczej. W projekcie tym, bardzo dużą rolę odgrywają aspekty inżynierskie, konstruktorskie, znajomość zasad aerodynamiki i podstawowa wiedza z zakresu lotnictwa, ale także takie umiejętności jak praca w grupie, kreatywność, innowacyjność i komunikacja są niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

Organizatorem zawodów Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Partnerami głównymi projektu oraz sponsorami nagród dla zwycięzców są firmy znane w branży lotniczej: Lockheed Martin Corporation, Pratt & Whitney Kalisz oraz Pratt & Whitney Rzeszów.

UWAGA! Regulamin zawodów Learn & Fly w niektórych punktach uległ zmianie w stosunku do poprzednich edycji. Prosimy przed zgłoszeniem się do zawodów o obowiązkowe zapoznanie się z regulaminem.

Relacja z poprzedniej edycji: https://www.youtube.com/watch?v=rW9V7OookE8


ZGODA_RODO_Learn&Fly (pełnoletni uczestnik)

ZGODA_RODO_Learn&Fly (niepełnoletni uczestnik)

REGULAMIN 2024

FAQ 2024

Udostępnij: