Learn&Fly – projekt, który pomaga młodzieży rozwinąć skrzydła

Startuje Learn & Fly 2023!

Zawody Learn&Fly 2023 (edycja czwarta)

Już 30 listopada  startuje rekrutacja do czwartej edycji konkursu Learn&Fly. Uczestnicy zawodów Learn&Fly 2023 mają za zadanie zbudować prosty latający model samolotu, a następnie wziąć udział w zawodach na najdłuższy lot. Na każdym etapie konkursu do wygrania będą atrakcyjne nagrody pieniężne. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi prawie 20 tysięcy złotych.


Projekt odpowiada na problem braku podstawowych umiejętności uczniów związanych ze STEM (ang. Science, Technology, Engineering and Mathematics) w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki, poprzez zastosowanie innowacyjnych i angażujących metod nauczania.

Już 30 listopada Fundacja otwierając rejestrację rozpoczyna kolejną – już czwartą edycję zawodów, które po raz drugi swoim zasięgiem obejmą całą Polskę. Zadaniem drużyn jest zbudowanie prostego latającego modelu samolotu, który zaprezentuje swoje możliwości w zawodach na najdłuższy lot. Rejestracja rozpocznie się 30 listopada o godz. 12:00 i potrwa do 14 grudnia (włącznie) a same zawody odbędą się na przełomie maja i czerwca 2023 roku.

Do rywalizacji mogą stanąć drużyny składające się z od 2 do 4 uczniów szkół ponadpodstawowych oraz opiekuna. Półfinały zawodów odbędą się w trzech interesujących lokalizacjach silnie związanych z polskim lotnictwem, a będą to:

  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku
  • 43. Baza Lotnictwa Morskiego w Gdyni

Formularze rejestracyjne:

Gdynia


Rzeszów – lista rezerwowa

Łask – lista rezerwowa


Aby być na bieżąco, dołącz do wydarzenia na Facebooku

Zawody są otwarte dla uczniów z całej Polski, a wybór najdogodniejszej spośród wymienionych lokalizacji należy do uczestników. Do każdej z nich zakwalifikowanych zostanie maksymalnie 20 drużyn. Decydująca jest kolejność zgłoszeń. Zwycięzcy półfinałów z Łasku, Gdyni i Rzeszowa będą rywalizowali w finale odbywającym się w Rzeszowie. Warto zaznaczyć, że na zwycięzców zarówno półfinału jak i finału czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, których łączna wartość wynosi prawie 20 tysięcy złotych.

Zwycięzcy półfinałów otrzymają nagrody pieniężne w wysokości:
I miejsce: 2000,00 zł
II miejsce: 1000,00 zł
III miejsce: 500,00 zł
a zwycięzcy finału otrzymają odpowiednio:
I miejsce: 3000,00 zł
II miejsce: 2000,00 zł
III miejsce: 1000,00 zł

Drużyny podczas swoich prac będą korzystać ze specjalnie przygotowanych materiałów szkoleniowych. W ramach projektu zostały opracowane Learn&Fly STEM Kit (zestaw materiałów opisujących ogólne zasady budowy statków powietrznych) oraz Learn&Fly Careers Kit, czyli swoisty przewodnik po branży lotniczej. W projekcie tym, bardzo dużą rolę odgrywają aspekty inżynierskie, konstruktorskie, znajomość zasad aerodynamiki i podstawowa wiedza z zakresu lotnictwa, ale także takie umiejętności jak praca w grupie, kreatywność, innowacyjność i komunikacja są niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

Organizatorem zawodów Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Partnerami głównymi projektu oraz sponsorami nagród dla zwycięzców są firmy znane w branży lotniczej: Lockheed Martin Corporation, Pratt & Whitney Kalisz oraz Pratt & Whitney Rzeszów.

UWAGA! Regulamin zawodów Learn & Fly w niektórych punktach uległ zmianie w stosunku do poprzednich edycji. Prosimy przed zgłoszeniem się do zawodów o obowiązkowe zapoznanie się z regulaminem.

Regulamin Zawodów Learn &Fly 2023

Poprzednia edycja:
Zawody Learn&Fly 2022

Learn&Fly 2022 – film edycja 3.

Zawody Learn&Fly 2020

Udostępnij: