Wznowienie Filii Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Ustrzykach Dolnych – rusza rekrutacja!


Z radością informujemy o wznowieniu Filii Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Ustrzykach Dolnych.

Rekrutacja rozpoczyna się od 6 marca o godz. 10:00 i będzie trwać do 15 marca (włącznie).

O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń!

Dostępnych będzie jedynie 60 miejsc!

Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

W powyższym terminie prowadzone będą zapisy na warsztaty. Studentem Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Filii w Ustrzykach Dolnych może być każdy uczeń w wieku 7-12 lat, uczęszczający do szkoły na terenie gminy Ustrzyki Dolne. Wszystkie osoby, które zapiszą się na warsztaty będą automatycznie zapisane na wykłady. Dodatkowo każdy uczestnik DUT dostanie możliwość obejrzenia dodatkowych wykładów w formie online. Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny na naszej stroniew zakładce PLANY ZAJĘĆ.

Rodzice mogą zapisywać dzieci poprzez stronę DUT – wystarczy założyć konto, a następnie uzupełnić dane rodzica i dziecka oraz zarejestrować dziecko do filii Ustrzyki Dolne poprzez wybranie odpowiedniej grupy w zakładce „Rejestracja na warsztaty” (lub skorzystać z posiadanego już wcześniej konta, w przypadku kolejnej już rejestracji na zajęcia DUT w ubiegłych latach). Zasady rekrutacji i jej poszczególne etapy dostępne są w zakładce REJESTRACJA

Tematyka warsztatów dotyczyć będzie zagadnień związanych z elektroniką i programowaniem. Uczestnicy poznają takie elementy jak buzzery (głośniki) czy tact-switch (przyciski). Zaznajomią się z pierwszymi czujnikami, dowiedzą się też co to są silniki oraz jak je programować, aby móc wykonać zadane ruchy. Natomiast na jednym z wykładów przeniesiemy się na „pole bitwy” tworząc maszyny do miotania pocisków. Zastanowimy się też nad istotą wody, zadając sobie pytanie: co jest tak niezwykłego w substancji, która stanowi aż 70% masy naszego ciała? Dowiemy się również jakie procesy zachodzą wewnątrz drukarki, a czego nie widać gołym okiem, a także na jednym z wykładów zobaczymy jak działa laser i czym światło laserowe różni się od takiego, które daje nam Słońce albo żarówka. Gwarantujemy, że przeprowadzone eksperymenty zachwycą i wprowadzą w osłupienie niejednego naszego małego studenta!

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Wykłady i warsztsty prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

Partnerem Strategicznym Filii Ustrzyki Dolne jest Gmina Ustrzyki Dolne, a Partnerami  Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ustrzykach Dolnych oraz Ustrzycki Dom Kultury.

Udostępnij:
Skip to content