XChallenge 2022

Nadchodzi XChallenge czyli rozwiązanie tajemniczych liter X pojawiających się w Rzeszowie!

W dniach 25 – 26 listopada 2022 roku na rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą się największe zawody robotów w Polsce – XChallenge 2022. Wydarzenie skupia w sobie aż trzy zawody – Task Hunters, Smash Bots i ROBO~motion. W pierwszy dzień (25.11, piątek) organizowane są zawody Task Hunters przeznaczone tylko dla uczniów szkół średnich. Zadaniem maksymalnie 10 osobowych zespołów jest ponowne uruchomienie elektrowni z pomocą specjalnych kostek energetycznych i kuli mocy, która w niespodziewany sposób została wyłączona. Zadaniem uczestników jest zebrać kostki energetyczne zdalnie sterowanym robotem o wymiarach 50 x 50 x 100 cm na arenie o wymiarach 15 x 15 metrów. Nie może być jednak tak łatwo – arena wyposażona jest w labirynty oraz przeszkody, które należy ominąć bądź przesunąć.

Drugi dzień (26.11) to zawody otwarte dla oglądających oraz przeznaczone dla wszystkich – nie ma kategorii wiekowej. To wtedy odbędą się najbardziej nieziemskie walki – Smash Botsy. Śmiercionośne roboty o wadze 40kg wyposażone w szeroki arsenał począwszy od pił tarczowych po palniki i miotacze ognia będą walczyć na śmierć i życie w zamkniętej arenie. Przetrwa tylko najlepszy! Wraz ze Smash Botsami odbędą się także zawody ROBO~motion przeznaczone do weryfikacji umiejętności oraz konstrukcji robotów przygotowanych przez zawodników. W 15 różnych konkurencjach autonomiczne roboty mają za zadanie m.in. przejechać szybkimi robotami po linii na czas, przeciągnąć z wykorzystaniem liny robota przeciwnika, zmierzyć się na arenach sumo czy specjalna konkurencja zawodów – zebrać czerwone cebule z planszy.

XChallenge odbywa się raz do roku, będąc największym wydarzeniem robotów w Polsce.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Wydarzenie będzie także stream’owane w Internecie. Wszelkie szczegóły dostępne są na stronach: https://www.facebook.com/xchallenge.poland

https://www.facebook.com/events/709335150408574/

https://xchallenge.pl https://www.youtube.com/@xchallengerzeszow

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych (Rzeszowska Grupa IT), Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO (Rzeszowska Grupa IT), RoboLAB oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki.

Partnerami głównymi wydarzenia są: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Pratt & Whitney, Województwo Podkarpackie, Rzeszów – stolica innowacji. Wydarzenie wspierają: 3D House, Alcatel-Lucent Enterprise, Kronospan, Podkarpackie Centrum Innowacji oraz WAGO

Udostępnij:
Skip to content