Jak widzi mózg? SPiNDAY 2022

W ramach ogólnopolskiego wydarzenia popularyzującego naukę SPiNDAY 2022, zapraszamy na warsztaty online pn. „Jak widzi mózg?” ,które poprowadzi dr Wojciech Glac, prof. UG

Wydarzenie prowadzone będzie na wzór Naukowych Niedziel Online, podczas których uczestnicy wspólnie wraz z prowadzącym eksperymentują z danym tematem. Jeśli chcecie spędzić z nami czwartkowe popołudnie przygotujcie niezbędne materiały i bądźcie gotowi o godz. 16:00 na naszym Facebooku Dolina Wiedzy

Czego dowiemy się na spotkaniu? ⤵⤵

Zmysł wzroku to najważniejszy z naszych zmysłów, a analiza ogromu informacji odbieranych przez nasze oczy wymaga równie wielkiej liczby neuronów. Nie dziwi więc, że w percepcję wzrokową zaangażowanych jest tak dużo różnych części naszego mózgu. I nie dziwi, że nasz mózg czasem myli się i popełnia błędy, tworząc iluzje lub nie dostrzegając tego, co znajduje się przed naszymi oczami.

Zobacz jak widzi mózg, jakie struktury mózgu odpowiedzialne są za widzenie i w jaki sposób przetwarzają informacje, a przy okazji wykonaj kilka prostych testów, które pozwolą Ci zrozumieć jak trudne zadanie stoi przed Twoim mózgiem, abyś mógł zobaczyć i zrozumieć otaczający Cię świat.

By móc w pełni uczestniczyć w spotkaniu przygotuj poniższe materiały:

  • kilka kartek papieru,
  • ołówek,
  • kolorowe kredki,
  • lustro

❗W przypadku niektórych doświadczeń potrzeba będzie asysta innej osoby.

By być na bieżąco zapraszamy do śledzenia wydarzenie na FB Dolina Wiedzy: TUTAJ

➡ Zajęcia realizowane są w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Partnerem strategicznym spotkania jest firma Pratt & Whitney Rzeszów a partnerem głównym jest Województwo Podkarpackie.

Wydarzenie jest częścią projektu „SPINaj naukę”, inicjatywy Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka (SPIN), którego jesteśmy częścią.

#SPINajnaukę #StowarzyszenieSPIN

Udostępnij:
Skip to content