V ogólnopolska edycja zawodów Learn&Fly, która ponownie zgromadziła najbardziej utalentowanych i zaangażowanych uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski dobiegła końca. W tegorocznej edycji do rywalizacji ponownie przystąpiło 45 drużyn, prezentując imponujący poziom wiedzy, kreatywności oraz umiejętności technicznych.
Półfinały zawodów odbyły się 25, 27 i 29 maja 2026 roku u Partnerów wydarzenia. Uczestnicy rywalizowali kolejno na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie, w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku oraz w 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni. Każdy z etapów półfinałowych wyłonił trzy najlepsze drużyny, które uzyskały awans do wielkiego finału.
Finał zawodów odbył się 10 czerwca 2026 roku na terenie PZL Mielec. Dziewięć najlepszych drużyn z całej Polski stanęło do ostatecznej rywalizacji, ponownie prezentując efekty swojej pracy, wiedzę z zakresu lotnictwa oraz umiejętność rozwiązywania praktycznych problemów technicznych.
Jak co roku uczniowie szkół ponadpodstawowych zaskakiwali swoją kreatywnością, pomysłowością, zaangażowaniem i rozległą wiedzą. Poziom prezentowanych projektów i rozwiązań był niezwykle wysoki, co potwierdza, że z roku na rok zawody Learn&Fly rozwijają się i przyciągają coraz lepiej przygotowanych uczestników.
Organizacja zawodów nie byłaby możliwa bez wsparcia Partnerów Głównych – Pratt & Whitney oraz Lockheed Martin, które od lat wspierają rozwój edukacji technicznej i popularyzację branży lotniczej wśród młodzieży.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, finalistom oraz zwycięzcom tegorocznej edycji. Dziękujemy również partnerom i gospodarzom poszczególnych etapów za zaangażowanie oraz stworzenie wyjątkowych warunków do nauki, rywalizacji i rozwijania pasji lotniczych.







