Szkolenia i warsztaty robotyczne dla studentów

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zaprasza studentów rzeszowskich uczelni wyższych do wzięcia udziału w całkowicie bezpłatnych szkoleniach z umiejętności miękkich i wiedzy specjalistycznej z robotyki oraz warsztatach robotycznych. Zajęcia realizowane są w ramach zadania publicznego “Szkolenia i warsztaty dla studenckich kół naukowych” przy współpracy projektu RoboLAB, który wspiera rozwój młodych osób w zwiększeniu kompetencji STEM i kluczowych umiejętności miękkich. 

Rekrutacja rozpocznie się 17 lipca 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. Wszystkie zajęcia są stacjonarne i w pełni bezpłatne. Do rekrutacji w Projekcie mogą podejść studenci rzeszowskich uczelni wyższych (Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania). Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje kolejność zgłoszeń. W celu zgłoszenia się na zajęcia wystarczy zapoznać się z regulaminem i przesłać formularz elektroniczny

W ramach zajęć na studentów czekają – szkolenie z zakresu umiejętności miękkich (4 godziny), szkolenie z umiejętności specjalistycznych z zakresu robotyki i programowania (4 godziny), warsztaty robotyczne z zakresu budowania robotów (8 godzin). Wszystkie zajęcia prowadzone są w specjalnie przeznaczonej do tego sali warsztatowej STEM, mieszczącej się w siedzibie Fundacji (ul. Akademicka 8, Rzeszów). Szkolenia i warsztaty będą odbywać się w okresie wrzesień-listopad 2023 r., dokładne terminy spotkań ustalane będą we wrześniu 2023 r.

Studenci, którzy będą szkolić się na naszych zajęciach, będą mieć możliwość nie tylko pobudzić swoją ciekawość i aktywność, ale też wykorzystać zdobytą wiedzę podczas działań własnych realizowanych w ramach kół naukowych na macierzystych uczelniach. Uczestnictwo w Projekcie to szansa na zdobycie nowych umiejętności, a także zdobycie doświadczenia w kontaktach międzyludzkich, współpracy w grupie oraz organizowania własnych działań. 

Organizatorem Projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Wszelkie pytania prosimy kierować na maila magdalenakulig@dolinawiedzy.pl lub pod numerem tel. (17) 865-30-04. Zapraszamy również na naszą stronę internetową Dolina Wiedzy naszego Facebooka Dolina Wiedzy

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzymanych w 2023 r. w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”. 

Patronat honorowy nad projektem objęli JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej, JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz JM Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

Udostępnij:
Skip to content