Dobro(wolne) dyskusje – Seks w kosmosie

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza w grudniu ubiegłego roku wystartowała z nowym projektem skierowanym tylko do osób dorosłych. Już pierwszy temat Dobro(wolnych) Dyskusji dotyczący sztucznej inteligencji -jej szans i zagrożeń, mógł wydawać się kontrowersyjny, jednak drugie spotkanie… dosłownie przeniesie uczestników w inną czasoprzestrzeń. Czy jesteście gotowi na zderzenie cielesności z wszechświatem? Zapraszamy już 9 lutego na dobrą i wolną (od wszelkich ocen!) – metafizyczną dyskusję na temat „Seksu w kosmosie”.

Pierwsze „Dobro(wolne)” spotkanie wywołało dyskusję wokół tematu sztucznej inteligencji i choć mogłoby się wydawać, że rozmowa oscylować będzie wyłącznie wokół twardych faktów pokazując jej szanse i zagrożenia, tak nie zabrakło refleksji filozoficznych, czy spostrzeżeń w kontekście samej moralności. Wiedząc już, że w dyskusji „ograniczać” nas może tylko nasza wyobraźnia, nie możemy doczekać się drugiego spotkania, które przeniesie nas do świata orbitalnego seksu.

Jakie mamy dowody na stosowność kosmicznego zbliżenia? Czy w panujących we wszechświecie warunkach w ogóle możliwa jest prokreacja? Czy seks w kosmosie miał już miejsce? Jakie emocje mogą pojawić się u człowieka, który funkcjonuje w ciągłej izolacji podczas kosmicznej wyprawy? Jeśli w kosmosie można uprawiać seks to… w jakiej pozycji i jakim stroju? Im „dalej w las” tym więcej pojawia się pytań, wątpliwości czy… odmiennych zdań. Seks w kosmosie to temat, który może zastanawiać w wielu kwestiach. Tych naukowych, moralnych, medycznych, ale także psychologicznych czy religijnych. I właśnie dlatego chcemy się mu przyjrzeć…

Prelegentami spotkania, którzy tu – na ziemi – wejdą z nami w „pozaziemską” dyskusję będą:

Witold Rozdół – matematyk, Kierownik Działu Naukowego w Innowacyjnym Ośrodku Turystyki Edukacyjnej i Biznesowej „Energosfera”, a także Cybersecurity Specialist w firmie HackingDept, gdzie jak sam mówi „szykuje materiały do nauki legalnego hackingu”. Poprzednio również prezenter w Planetarium EC1 w Łodzi, gdzie opowiadał o otaczającym nas Wszechświecie, łącząc to z rozwiązywaniem problemów informatycznych, a nawet z zamówieniami publicznymi. Na na co dzień pasjonat podróżowania po Europie i… łapacz Pokemonów!

Patrycja Wonatowska – psycholożka, seksuolożka, terapeutka, edukatorka seksualna oraz wykładowczyni na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Nominowana przez redakcję Wysokich Obcasów do grona Entuzjastek – grona kobiet wyróżnionych za zaangażowanie w budowanie świadomości społecznej, entuzjazm i skuteczność. Członkini Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS. Jak sama mówi: „w pracy nadrzędną wartością jest dla mnie otwartość oraz pozytywne podejście do seksualności. W bezpieczny i niezagrażający sposób wspieram rozwój osobisty.”

„Dobro(wolne) Dyskusje” to projekt, który ma na celu propagowanie dyskusji jako metody skutecznej komunikacji. Dzięki debacie wokół danego tematu, prowadzonej pomiędzy prelegentami oraz uczestnikami spotkania, możliwe staje się pokazanie danego problemu od różnych stron – tych naukowych, ale także społecznych. Podczas panelu zaproszeni prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem i własną opinią, zapraszając do wymiany poglądów również publiczność.

Spotkanie w ramach Dobro(wolnych) Dyskusji pn. „Seks w kosmosie” odbędzie się 9 lutego 2024 r. o godz. 18:00 w siedzibie Fundacji przy ul. Akademickiej 8 w Rzeszowie.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby (18+) do wzięcia udziału w spotkaniu oraz zapisanie się poprzez formularz (tutaj).

Liczba miejsc jest ograniczona zatem liczy się kolejność zgłoszeń!

„Dobro(wolne) Dyskusje” to propozycja innej formy spędzenia wolnego czasu, nastawiona na rozwój interpersonalny, która dzięki swojej formule pozwoli uczestnikom wejść w interakcję z ekspertami danej dziedziny, poprzez możliwość zadawania pytań, ale także dając przestrzeń do wymiany wzajemnych doświadczeń i poglądów oscylujących wokół tematu spotkania.

Zapraszamy!

Udostępnij:
Skip to content