Design Thinking, czyli jak kreatywnie podejść do problemów

W najbliższą środę (10.11) o godz. 17:30 zapraszamy wszystkich chętnych na warsztat online pt. Design Thinking czyli jak kreatywnie podejść do problemów. Warsztat prowadzony będzie w formie Live na Facebooku Dolina Wiedzy.

Design Thinking to „nowatorska” metoda rozwiązywania tego, co na pozór jest zawikłane niczym węzeł gordyjski. W trakcie warsztatu online uczestnicy zostaną zapoznani z podstawową wiedzą z zakresu metodyki, a także będą mieć okazję podjąć odpowiedzialne działania, których celem będzie rozwiązanie konkretnego problemu. Poza narzędziami uczestnicy poznają jak budować swoją kreatywność i gdzie szukać najlepszych rozwiązań.

Wydarzenie prowadzone będzie na wzór Naukowych Niedziel Online, podczas których uczestnicy wspólnie wraz z prowadzącym eksperymentują z danym tematem.

Prosimy by uczestnicy przygotowali sobie wcześniej coś do pisania oraz mieli ze sobą wydrukowany poniższy załącznik:

https://dolinawiedzy.pl/dut/wp-content/uploads/sites/9/2021/11/kolka-01.png

Spotkanie poprowadzi Łukasz Bis – wieloletni wykładowca, pracownik naukowy. Obecnie pełni rolę Prodziekana Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ ds. kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna. Główny organizator Konferencji Internetbeta. Lider projektów NASA SpaceAppsChallenge Rzeszów oraz TEDxRzeszow. Współorganizator mikrokonferencji XRAii, udzielający się czynnie na rzecz rzeszowskich środowisk innowacyjnych/startupowych.

Zapewniamy, że z taką osobowością nie będziecie się nudzić!

Zapraszamy na warsztat online wszystkie chętne dzieci do spędzenia wspólnego kreatywnego popołudnia. Najłatwiej odnajdą się dzieci w wieku 9-13 lat, jednak i te młodsze i te odrobine starsze na pewno znajdą coś dla siebie.

Szczegóły oraz bezpośredni dostęp do wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Partnerem strategicznym spotkania jest firma Pratt & Whitney Rzeszów a partnerem głównym jest Województwo Podkarpackie.

Wydarzenie jest częścią projektu „SPINaj naukę”, nowej inicjatywy Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka (SPIN), którego jesteśmy częścią.

Zajęcia realizowane są w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Udostępnij: