Kolejna Naukowa Niedziela w Rzeszowie

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkie chętne rodziny do wspólnego eksperymentowania! Tym razem tematem spotkania będą „Naukowe Zabawki”.

Wydarzenie odbędzie się 25 lipca o godz. 15:00 na kampusie Politechniki Rzeszowskiej. Co należy ze sobą zabrać oraz jakie tym razem wykonamy doświadczenia? Zobaczcie sami!

więcej

Naukowa Niedziela w Ustrzykach Dolnych

Tym razem do zabawy z MYDLANYMI ZJAWISKAMI zapraszamy wszystkie rodziny z Ustrzyk Dolnych!
Nasze spotkanie odbędzie się 11 lipca o godz. 15:00 na Ustrzyckim Rynku (w razie niepogody i deszczu przeniesiemy się na Halę Sportową w Ustrzykach Dolnych).

Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Gmina Ustrzyki Dolne, a Partnerami Ustrzycki Dom Kultury oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ustrzykach Dolnych

więcej

Znamy zwycięzcę zawodów Learn & Fly

Uczniowie szkół średnich z Rzeszowa i Kalisza rywalizowali ze sobą w konkurencji latających modeli samolotów, które wcześniej sami zbudowali. Finał zawodów Learn & Fly odbył się 17 czerwca na kampusie Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorem już drugiej edycji konkursu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

Zawody sponsorowały Pratt & Whitney Rzeszów, Hamilton Sundstrand Poland oraz Pratt & Whitney Kalisz. Partnerami projektu są lokalne uczelnie – Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

więcej

Naukowa Niedziela „Mydlane Zjawiska” – nowy termin!

Z radością informujemy, że znamy już nowy termin Naukowej Niedzieli w Rzeszowie! Spotkanie odbędzie się 20 czerwca o godz. 14:00 na Politechnice Rzeszowskiej.

Doświadczenia prezentowane podczas Naukowej Niedzieli związane będą z tematem napięcia powierzchniowego i roli mydlin w połączeniu z wodą.

więcej

Naukowa Niedziela – zmiana terminu spotkania

Z przykrością informujemy, że Naukowa Niedziela – „Mydlane Zjawiska”, która miała się odbyć dzisiaj o godz. 14:00 na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej zostaje odwołana z powodu niesprzyjającej pogody.

Z racji, że projekt Naukowej Niedzieli powstała w myśl dobrej zabawy właśnie na świeżym powietrzu, a dzisiejsza deszczowa pogoda i niska temperatura, może sprawić, że doświadczenia nie będą tak efektowne i przyjemne jak byśmy tego chcieli, postanowiliśmy przełożyć wydarzenie na inny termin.

O nowej dacie spotkania poinformujemy w najbliższych dniach.

By być na bieżąco, zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/936456683841853/?active_tab=discussion

Naukowa Niedziela w Rzeszowie

Już w najbliższą niedzielę – 30 maja o godz. 14:00 na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej spotkamy się na wspólnym eksperymentowaniu!

Doświadczenia prezentowane podczas Naukowej Niedzieli związane będą z tematem napięcia powierzchniowego i roli mydlin w połączeniu z wodą.

więcej