Dziecięcy Uniwersytet Techniczny rekrutuje na semestr zimowy!

Po raz kolejny zapraszamy do rekrutacji na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2023/24. Rekrutacja rozpocznie się 18 września o godz. 10:00 i potrwa do 25 września (włącznie).  Wszystkie zajęcia odbywają się w soboty i są w pełni bezpłatne dla uczestników.

więcej

Głosowanie w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim 2024

Z ogromną radością informujemy, że w ramach międzynarodowych zawodów robotycznych XChallenge, chcemy zorganizować dostępną dla wszystkich odwiedzających i bezpłatną strefę symulatorów i nowoczesnych technologii.

🦾 Do dyspozycji uczestników będą m. in. symulatory samochodowe, lotnicze i kosmiczne, wśród których nie zabraknie symulatorów VR, 5D VR, a nawet 9D VR. Dostępne będą eksponaty wyposażone w najnowocześniejsze technologie oraz najbardziej zaawansowane systemy i generatory ruchu i odczuć. Dostęp do symulatorów podczas zawodów będzie dla uczestników całkowicie BEZPŁATNY. Podczas pierwszego dnia zawodów (piątek) ze strefy będą mogły korzystać grupy zorganizowane – szkoły, a drugiego (sobota) strefa będzie otwarta dla wszystkich odwiedzających.

🤖 XChallenge to wydarzenie dla wszystkich osób, które zainteresowane są nowymi technologiami i robotyką. Są to największe zawody robotów w Polsce. Od lat przyciągają one zawodników i widzów w każdym wieku. Podczas zawodów będzie można zobaczyć roboty zadaniowe, autonomiczne i zarazem bardzo ciekawe konstrukcje robotyczne, ale też walki robotów. Jako organizatorzy, z roku na rok staramy się rozwijać projekt i przygotować coraz więcej efektownych atrakcji, które urozmaicą wydarzenie. Taką nowością ma być właśnie strefa symulatorów i nowoczesnych technologii, gdzie efekty multisensoryczne mieszają się ze stereoskopowymi, ożywionymi, aby oszukać zmysły widzów i pozwolić im zanurzyć się w wirtualnym świecie.

I teraz potrzebujemy Waszego wsparcia!

Zwracamy się z prośbą o  oddanie głosu w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim na XChallenge – strefa symulatorów i nowoczesnych technologii,  którą zaplanowaliśmy na jesień 2024 r.

link do głosowania
Kategoria III nr 111

Już od 8 września do 8 października 2023 r. każdy, nawet najmłodszy 👶 mieszkaniec Rzeszowa będzie mógł oddać swój głos. Każdy głos jest cenny i przyczynia się do sukcesu naszej inicjatywy. Wesprzyjcie nasz projekt poprzez oddanie swojego głosu i zachęćcie także swoich znajomych i bliskich do wsparcia naszej inicjatywy.

Głosować można w formie papierowej w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa:

✍️w Galerii Handlowej „NOWY ŚWIAT”, ul. Krakowska 20;
✍️w Centrum Kulturalno-Handlowym MILLENIUM HALL, ul. Kopisto 1;
✍️w Centrum Handlowym PLAZA Rzeszów, Al. Rejtana 65;
✍️w Galerii RZESZÓW, Al. Piłsudskiego 44

oraz głosować w formie papierowej i uzyskać wsparcie przy głosowaniu elektronicznym w Punkt Informacyjnych Urzędu Miasta Rzeszowa

✍️przy ul. Kopernika 15;
✍️przy ul. Okrzei 1.

a także elektronicznie z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu 🙂 Wystarczy

➡️wejść na stronę głosowania,

➡️w kategorii III wybrać zadanie nr 111,

➡️dokonać weryfikacji i autoryzacji.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie. Razem możemy osiągnąć naprawdę znaczące rezultaty👋

Szkolenia i warsztaty robotyczne dla studentów

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zaprasza studentów rzeszowskich uczelni wyższych do wzięcia udziału w całkowicie bezpłatnych szkoleniach z umiejętności miękkich i wiedzy specjalistycznej z robotyki oraz warsztatach robotycznych. Zajęcia realizowane są w ramach zadania publicznego “Szkolenia i warsztaty dla studenckich kół naukowych” przy współpracy projektu RoboLAB, który wspiera rozwój młodych osób w zwiększeniu kompetencji STEM i kluczowych umiejętności miękkich. 

Rekrutacja rozpocznie się 17 lipca 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. Wszystkie zajęcia są stacjonarne i w pełni bezpłatne. Do rekrutacji w Projekcie mogą podejść studenci rzeszowskich uczelni wyższych (Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania). Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje kolejność zgłoszeń. W celu zgłoszenia się na zajęcia wystarczy zapoznać się z regulaminem i przesłać formularz elektroniczny

W ramach zajęć na studentów czekają – szkolenie z zakresu umiejętności miękkich (4 godziny), szkolenie z umiejętności specjalistycznych z zakresu robotyki i programowania (4 godziny), warsztaty robotyczne z zakresu budowania robotów (8 godzin). Wszystkie zajęcia prowadzone są w specjalnie przeznaczonej do tego sali warsztatowej STEM, mieszczącej się w siedzibie Fundacji (ul. Akademicka 8, Rzeszów). Szkolenia i warsztaty będą odbywać się w okresie wrzesień-listopad 2023 r., dokładne terminy spotkań ustalane będą we wrześniu 2023 r.

Studenci, którzy będą szkolić się na naszych zajęciach, będą mieć możliwość nie tylko pobudzić swoją ciekawość i aktywność, ale też wykorzystać zdobytą wiedzę podczas działań własnych realizowanych w ramach kół naukowych na macierzystych uczelniach. Uczestnictwo w Projekcie to szansa na zdobycie nowych umiejętności, a także zdobycie doświadczenia w kontaktach międzyludzkich, współpracy w grupie oraz organizowania własnych działań. 

Organizatorem Projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Wszelkie pytania prosimy kierować na maila magdalenakulig@dolinawiedzy.pl lub pod numerem tel. (17) 865-30-04. Zapraszamy również na naszą stronę internetową Dolina Wiedzy naszego Facebooka Dolina Wiedzy

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzymanych w 2023 r. w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”. 

Patronat honorowy nad projektem objęli JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej, JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz JM Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

Kolejny raz Partnerem Głównym projektów realizowanych przez Fundacje Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zostało Miasto Rzeszów. Cieszymy się, że lokalne władze wspierają nasze inicjatywy szerząc tym samym działania edukacyjne i naukowe na jeszcze większą skalę.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu ukazującego atuty Rzeszowa.

Rzeszów to największe miasto południowo-wschodniej Polski, jak również centralny ośrodek Rzeszowskiego Obszaru Metropolitarnego. Stanowi centrum ekonomiczne, akademickie, kulturalne i rekreacyjne południowo-wschodniej Polski. Pełni funkcję ważnego ośrodka przemysłu lotniczego, informatycznego, chemicznego, handlowego, budowlanego i usługowego. Jest dynamicznie rozwijającym się miastem młodych i przedsiębiorczych ludzi. Rzeszów to miejsce, które mieszkańcy wysoko oceniają pod względem jakości życia. Otwarcie przyznają, że jest to miasto czyste, bezpieczne, wygodne, zapewniające jednocześnie stabilizację życiową i satysfakcję z możliwości rozwoju osobistego i zawodowego.

Już dzisiaj startują półfinały czwartej edycji ogólnopolskich zawodów Learn & Fly 2023

Learn&Fly już wielokrotnie gromadziło młodych pasjonatów lotnictwa z całej Polski, by dzielić się wzajemnie wiedzą i wspólnie rozwijać swoje zainteresowania. Jak co roku zebrało się wielu chętnych do wzięcia udziału w przedsięwzięciu i spróbowania swoich sił w rywalizacji z pozostałymi drużynami.

Rejestracja do konkursu odbyła się końcem ubiegłego roku.  Chęć do uczestnictwa w zawodach Learn&Fly zgłosiło wiele drużyn z całej Polski. Po zgromadzeniu wszystkich zainteresowanych i kilkumiesięcznych przygotowaniach nadszedł czas na półfinały, podczas których zawodnicy zawalczą o udział w wielkim finale i tytuł mistrza czwartej edycji Learn&Fly!

więcej

Znamy zwycięzców kolejnej edycji GG Robot!

Zawody GGRobot to już coroczna tradycja, która łączy w sobie umiejętności budowania robotów  ale i kompetencje miękkie, które są niezbędne aby drużyna osiągnęła sukces. Wzięcie udziału jest znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy na tematy techniczne związane z matematyką, nowoczesną technologią oraz robotyką.

Tegoroczny finał odbył się w dniach 19-20 kwietnia 2023 roku w budynku Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Rzeszowskiej przy ulicy Akademickiej 8. W konkursie wzięło udział ponad 300 uczestników w blisko 100 drużynach: 15 drużyn w kategorii Open, 36 drużyn w kategorii klas 7-8 SP oraz 38 zespołów w kategorii klas 4-6 SP.

więcej
Skip to content