Wystartowała czwarta edycja Learn&Fly 2023

Wystartowała rekrutacja do czwartej edycji konkursu Learn&Fly. Uczestnicy zawodów Learn&Fly 2023 mają za zadanie zbudować prosty latający model samolotu, a następnie wziąć udział w zawodach na najdłuższy lot. Na każdym etapie konkursu do wygrania będą atrakcyjne nagrody pieniężne. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi prawie 20 tysięcy złotych.

więcej

Naukowa Niedziela Online

Już 4 grudnia o godz. 15:00 na Facebooku Dolina Wiedzy odbędzie się Naukowa Niedziela Online! Warsztaty pt. „Domowe Laboratorium” poprowadzi Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Spotkanie dostępne będzie dla wszystkich chętnych, niezależnie od wieku i miejsca w którym akurat się będziecie znajdować. Wystarczy przygotować niezbędne materiały i dać się ponieść niesamowitym eksperymentom, które dla Was przygotowaliśmy.

więcej

XChallenge 2022

Nadchodzi XChallenge czyli rozwiązanie tajemniczych liter X pojawiających się w Rzeszowie!

więcej

Jak widzi mózg? SPiNDAY 2022

W ramach ogólnopolskiego wydarzenia popularyzującego naukę SPiNDAY 2022, zapraszamy na warsztaty online pn. „Jak widzi mózg?” ,które poprowadzi dr Wojciech Glac, prof. UG

Wydarzenie prowadzone będzie na wzór Naukowych Niedziel Online, podczas których uczestnicy wspólnie wraz z prowadzącym eksperymentują z danym tematem. Jeśli chcecie spędzić z nami czwartkowe popołudnie przygotujcie niezbędne materiały i bądźcie gotowi o godz. 16:00 na naszym Facebooku Dolina Wiedzy

więcej

Zapraszamy na zajęcia „Odlotowej Edukacji” w Rzeszowie

„ODLOTOWA EDUKACJA” to wyjątkowy projekt, kształcący chemiczne i fizyczne zdolności u młodzieży. Zapraszamy 7 i 8 klasy do Rzeszowa, abyśmy wspólnie wkroczyli w świat ekscytujących zjawisk i doświadczeń.

Projekt edukacyjny Fundacji pn. „Odlotowa Edukacja” jest następstwem „Politechniki Dziecięcej Wyjazdowej” oraz „Dziecięcego Uniwersytetu Wyjazdowego”. Na tle wymienionych przedsięwzięć wyróżnia go miejsce zajęć.  Jest to pierwszy popularnonaukowy naukowy projekt realizowany w naszej nowej siedzibie w Rzeszowie (ul. Akademicka 8, Rzeszów – bud. O, Strefa Kultury Studenckiej).

więcej

Ruszyły zajęcia z Odlotowej Fizyki w Kaliszu!

Doświadczenia, eksperymenty, zjawiska – takie odlotowe pokazy z fizyki podziwiali w czwartek uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Nasz szalony „Pan od Fizy” Krzysztof Rosiak udowodnił, że fizyka owszem jest trudna, ale nie musi być nudna. Zaskoczeniom ze strony młodych ludzi nie było końca, najlepsza nauka bowiem to nauka przez doświadczanie, próbowanie, testowanie. Realizowaliśmy eksperymenty z różnych dziedzin fizyki takich jak elektrostatyka i elektromagnetyzm, hydrostatyka czy termodynamika. Uczestnicy poznali prawa dotyczące ładunków elektrycznych i prądu oraz zaobserwowali jak zachowują się ładunki płynące np. przez organizm człowieka.

Zajęcia z „Odlotowej Fizyki i Chemii” realizowane są w ramach zadania publicznego pn. „Wspieranie inicjatyw promujących szkolnictwo zawodowe. Tytuł projektu: Odlotowa Edukacja”.

Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Zapraszamy teraz do uczestnictwa uczniów klas 4,5,6 ze szkół z terenów wiejskich z subregionu kaliskiego.

Zajęcia są darmowe i to my do Was dojeżdżamy.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia możecie wysyłać na adres: karolina.bazan@dolinawiedzy.pl

Fot. Karolina Bazan

Skip to content