Naukowa Niedziela w Ustrzykach Dolnych

W niedzielę 8 sierpnia o godz. 15:00 zapraszamy wszystkie chętne rodziny do wspólnego eksperymentowania! Tym razem tematem spotkania będą „Naukowe Zabawki”. Spotkamy się na Stadionie Miejskim w Ustrzykach Dolnych.

Co należy ze sobą zabrać oraz jakie tym razem wykonamy doświadczenia? Zobaczcie sami!

więcej

Kolejna Naukowa Niedziela w Rzeszowie

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkie chętne rodziny do wspólnego eksperymentowania! Tym razem tematem spotkania będą „Naukowe Zabawki”.

Wydarzenie odbędzie się 25 lipca o godz. 15:00 na kampusie Politechniki Rzeszowskiej. Co należy ze sobą zabrać oraz jakie tym razem wykonamy doświadczenia? Zobaczcie sami!

więcej

Naukowa Niedziela w Ustrzykach Dolnych

Tym razem do zabawy z MYDLANYMI ZJAWISKAMI zapraszamy wszystkie rodziny z Ustrzyk Dolnych!
Nasze spotkanie odbędzie się 11 lipca o godz. 15:00 na Ustrzyckim Rynku (w razie niepogody i deszczu przeniesiemy się na Halę Sportową w Ustrzykach Dolnych).

Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Gmina Ustrzyki Dolne, a Partnerami Ustrzycki Dom Kultury oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ustrzykach Dolnych

więcej

Znamy zwycięzcę zawodów Learn & Fly

Uczniowie szkół średnich z Rzeszowa i Kalisza rywalizowali ze sobą w konkurencji latających modeli samolotów, które wcześniej sami zbudowali. Finał zawodów Learn & Fly odbył się 17 czerwca na kampusie Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorem już drugiej edycji konkursu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

Zawody sponsorowały Pratt & Whitney Rzeszów, Hamilton Sundstrand Poland oraz Pratt & Whitney Kalisz. Partnerami projektu są lokalne uczelnie – Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

więcej

Naukowa Niedziela „Mydlane Zjawiska” – nowy termin!

Z radością informujemy, że znamy już nowy termin Naukowej Niedzieli w Rzeszowie! Spotkanie odbędzie się 20 czerwca o godz. 14:00 na Politechnice Rzeszowskiej.

Doświadczenia prezentowane podczas Naukowej Niedzieli związane będą z tematem napięcia powierzchniowego i roli mydlin w połączeniu z wodą.

więcej