Naukowa Niedziela Online

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejną Naukową Niedzielę – tym razem w formie online.

Spotkanie pod nazwą „Mózg i jego okna na świat” poprowadzi Dr Wojciech Glac, profesor Uniwersytetu Gdańskiego.

Zapraszamy wszystkich chętnych na naszego Facebooka (live) o godz. 15:00!

więcej

Zawody ROBOmotion 2021

ROBO~motion powraca do Rzeszowa! Tegoroczna, szósta edycja międzynarodowych zawodów odbędzie się 28 listopada 2021r na Hali Podpromie w Rzeszowie. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w aż 8 kategoriach czyli 17 konkurencjach. Organizatorzy przygotowali areny do zmagań na torach dla LineFollower’ów czy walk Sumo. Sam tor w kategorii LF przetestuje umiejętności programistyczne i konstrukcyjne wielu robotyków. Oprócz standardowych konkurencji organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek. Każdy konstruktor niezależnie czy dopiero zaczyna przygodę z elektroniką czy jest już doświadczony na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie także konkurencji dedykowanych fanom marki LEGO. 

więcej

Naukowa Niedziela w Ustrzykach Dolnych

W najbliższą niedzielę – 21 listopada o godz. 15:00 zapraszamy rodziny z dziećmi na „Naukową Niedzielę” pn. „Gimnastyka mózgu”. Spotkanie odbędzie się na Hali Sportowej w Ustrzykach Dolnych.

więcej

Naukowa Niedziela w Rzeszowie

W najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkie chętne rodziny na Naukową Niedzielę, którą odbędzie się 24 października o godz. 15:00 w bud. O -Politechniki Rzeszowskiej (bud. Stołówki Studenckiej).

Tematem spotkania będzie „Kolorowa chemia”!

więcej

Zakończenie rekrutacji DUT -semestr zimowy 21-22

Informujemy, że zakończyła się rekrutacja na semestr zimowy 2021-22 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie oraz Filiach: Jaśle, Mielcu, Dębicy i Ustrzykach Dolnych.

Dziękujemy wszystkim, który postanowili z nami z spędzić kolejny semestr i poprzez zabawę, doświadczenia oraz eksperymenty odkrywać z nami niesamowity świat nauki.

Szczegółowe informacje dotyczące zajęć w ciągu semestru przekazywane będą drogą mailową jak i dostępne będą na koncie DUT użytkownika w zakładce „Wiadomości”.

Dziękujemy, że jesteście z nami!