Partnerem Głównym projektów realizowanych przez Fundacje Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza jest również Miasto Rzeszów. Zapraszamy do obejrzenia filmu ukazującego atuty Rzeszowa.

Rzeszów to największe miasto południowo-wschodniej Polski, jak również centralny ośrodek Rzeszowskiego Obszaru Metropolitarnego. Stanowi centrum ekonomiczne, akademickie, kulturalne i rekreacyjne południowo-wschodniej Polski. Pełni funkcję ważnego ośrodka przemysłu lotniczego, informatycznego, chemicznego, handlowego, budowlanego i usługowego. Jest dynamicznie rozwijającym się miastem młodych i przedsiębiorczych ludzi. Rzeszów to miejsce, które mieszkańcy wysoko oceniają pod względem jakości życia. Otwarcie przyznają, że jest to miasto czyste, bezpieczne, wygodne, zapewniające jednocześnie stabilizację życiową i satysfakcję z możliwości rozwoju osobistego i zawodowego.

Otwarcie RoboLAB Local STEM Incubator w Rzeszowie

Dzisiaj oficjalnie otworzyliśmy RoboLAB – Local STEM Incubator czyli nowe miejsce na mapie Rzeszowa i całego Podkarpacia gdzie będzie można znaleźć przestrzeń do rozwijania swoich kompetencji w robotyce. To miejsce, które ma pomóc przede wszystkim młodzieży w zrozumieniu czym jest robotyka i jakie możliwości daje. RoboLAB – Local STEM Incubator jest projektem Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, który w swoich założeniach ma również zwiększanie kompetencji przyszłości uczniów szkół średnich.

W uroczystym otwarciu związanym ze zwiedzaniem powierzchni RoboLAB nie zabrakło również władz regionu, miasta, prezesów i dyrektorów firm oraz podkarpackich szkół z którymi Fundacja na co dzień współpracuje. Symboliczną wstęgę przecinali: Pani Jolanta Sawicka – Wicewojewoda Podkarpacki, Pan Władysław Ortyl- Marszałek Województwa Podkarpackiego , Pani Krystyna Stachowska – Wiceprezydent miasta Rzeszowa, Pan Marcin Samolej -dyrektor generalny Pratt & Whitney Rzeszów, prof. Jarosław Sęp -prorektor Politechniki Rzeszowskiej i Pan Marek Darecki -prezes Fundacji.

więcej

Naukowa Niedziela Online „Wyprawa na Marsa”

Zapraszamy na kolejną Naukową Niedzielę Online, która odbędzie się 15 maja o godz. 15:00 w formie live na Facebooku Dolina Wiedzy. Tym razem naukowcy z Laboratorium Pana Korka przeniosą uczestników na Marsa!

By móc w pełni uczestniczyć w spotkaniu należy przygotować niezbędne materiały, dzięki którym przy pomocy i instruktażu prowadzącego, każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie doświadczać i odkrywać tajniki podróży na Marsa.

więcej

Nadanie tytułu i godności doktora honoris causa Markowi Dareckiemu

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste nadanie tytułu i godności doktora honoris causa Panu Markowi Dareckiemu – prezesowi Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

Tytuł doktora honoris causa – w tradycji akademickiej traktowany jako najwyższa możliwa do osiągnięcia godność świadcząca o zasługach i pozycji wyróżnionej osoby – został nadany podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza. Tytuł ten Politechnika Rzeszowska przyznaje od 2002 roku i do tej pory uhonorowano nim 14 osób.  

więcej

Startujemy z XChallenge!

Zawody robotyczne na Podkarpaciu wchodzą na zupełnie nowy poziom.

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Rzeszowska Grupa IT, RoboLAB oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki zapraszają do udziału w XChallenge – wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2022 roku na największej hali w Rzeszowie – Podpromiu.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „ROE 1B X Challenge 25-26. 25-26.11.2022 Regionalne Centrum Sportowo-Widowiskowe "Podpromie"”
więcej

Zakończyła się rekrutacja na DUT – semestr letni 2022

Informujemy, że zakończyła się rekrutacja na semestr letni 2022 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie oraz Filiach: Jaśle, Mielcu, Dębicy i Ustrzykach Dolnych.

Dziękujemy wszystkim, który postanowili z nami z spędzić kolejny semestr i poprzez zabawę, doświadczenia oraz eksperymenty odkrywać z nami niesamowity świat nauki.

Szczegółowe informacje dotyczące zajęć w ciągu semestru przekazywane będą drogą mailową jak i dostępne będą na koncie DUT użytkownika w zakładce „Wiadomości”.

Dziękujemy, że jesteście z nami!