Festiwal Nauki to największa impreza popularnonaukowa w regionie, która jest adresowana do wszystkich mieszkańców Podkarpacia… i nie tylko.

Ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi. Festiwal Nauki wpisuje się w obchody 80-lecia istnienia Pratt&Whitney Rzeszów, dawnego WSK „PZL-Rzeszów” S.A.

Organizowany jest wspólnie przez Pratt&Whitney Rzeszów oraz Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim,  G2A Arena oraz Polską Agencją Kosmiczną. Partnerem technologicznym wydarzenia jest firma ABB Polska. Festiwal Nauki został objęty Patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Idea Festiwalu Nauki zrodziła się w 2015 roku, kiedy to odbyła się pierwsza jego edycja, a wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczestników i wystawców. Po dwóch latach wydarzenie powraca do Rzeszowa, tym razem w większej skali, w nowym miejscu i w rozszerzonej formule.

W programie przygotowaliśmy ciekawe wykłady, w tym wykład Politechniki Dziecięcej  po raz pierwszy otwarty dla wszystkich, spektakularne pokazy naukowe i strefę pikniku naukowego, w której znajdzie się ponad 50 stanowisk. Podczas festiwalu będziecie mogli zobaczyć wynalazki i eksponaty naukowe, roboty, drony, eksperymenty chemiczne i fizyczne, poznać tajniki nowoczesnych technologii IT, spróbować swoich sił na symulatorach lotu, a także rozwiązać łamigłówki i bawić się nauką. Co więcej jednym z gości festiwalu będzie robot EuGenius, który chętnie z Wami porozmawia lub zrobi wspólne selfie.

Ponadto dla odwiedzających przygotowaliśmy dwie wystawy interaktywne o łącznej powierzchni ponad 600 m2, które na co dzień można spotkać w centrach nauki w Polsce i na świecie.

W trakcie festiwalu, będzie miał miejsce również Kongres Robotyczny, w trakcie którego odbędą się prelekcje związane z robotyką i technologią kosmiczną, połączone z prezentacjami nowoczesnych, zaawansowanych robotów.

Specjalnie i wyłącznie dla pełnoletnich odwiedzających zorganizujemy tzw. “wieczór dla dorosłych”, czyli spotkanie z naukowcami, gdzie będziemy rozmawiać i poszukiwać odpowiedzi na aktualnie nurtujące nas kwestie, oczywiście z podtekstem… naukowym. Festiwal Nauki to gwarancja doskonałej naukowej przygody, nie tylko dla pasjonatów i dla wszystkich pokoleń.

17-18 września 2017 r
G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce.

Wstęp wolny !

17 września – dzień otwarty dla wszystkich chętnych

18 września – dzień dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (wymagana rejestracja)

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Udostępnij: