Projekt „Popularyzacja kształcenia zawodowego” cieszył się ogromnym zainteresowaniem kaliskich szkół. Ponad 800 uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz klas 1 szkół ponadpodstawowych odwiedziło nasze pracownie po to, aby m.in. rozwinąć swoje kompetencje miękkie i umiejętności konstruktorskie.

Młodzież doskonaliła nie tylko analityczne i logiczne myślenie, ale również mierzyła się z umiejętnością pracy w grupie podczas rozwiązywania 21 zadań w Wytwórni Kreatywności. A to dopiero pierwszy element tego projektu!

„Popularyzacja kształcenia zawodowego” umożliwiła uczniom udział w spotkaniu online z osobami, które na co dzień pracują z zarządach firm branży lotniczej. Poprzez prezentację wybranej firmy oraz zadawanie pytań prowadzącym, uczniowie uzyskali informacje na temat rynku pracy w branży lotniczej regionu południowej Wielkopolski. Ponadto młodzież dowiedziała się jakie umiejętności należy kształcić oraz w jakim kierunku prowadzić swoją ścieżkę edukacyjną, aby w przyszłości stać się specjalistą tej branży.

Realizacja projektu kończy się przekazaniem broszury, której celem jest ukazanie atrakcyjności i różnorodności zatrudnienia w branży lotniczej. Z tego materiału uczniowie dowiedzą się jakie zawody kryją się w różnych sektorach firm, poznają sylwetki pracowników oraz otrzymują bezpośredni dostęp do filmu, w którym o swojej pracy opowiadają pracownicy takich przedsiębiorstw jak: Pratt&Whitney Kalisz, Meyer Tool Poland, Collins Aerospace czy Barnes Aerospace.

Projekt został zrealizowany dzięki środkom z budżetu Urzędu Miasta Kalisz.

Udostępnij: