Słyszeliście kiedyś o Maszynie Goldberga?

To urządzenie cieszy się w Wytwórni Kreatywności wielkim zainteresowaniem. To idealny sposób na dobrą komunikację w grupie, uczymy się w tej grupie funkcjonować i mamy wspólny cel.

Ale od początku.

Kto był twórcą Maszyny Goldberga? Otóż był to Rube Goldberg i to właśnie od tego amerykańskiego rysownika i wynalazcy pochodzi nazwa maszyny.

Goldberg na swoich ilustracjach lubił przedstawiać pomysłowo powiązane ze sobą urządzenia i sprzęty gospodarstwa domowego. Według niego miały one być symbolem ludzkiej zdolności do osiągania maksymalnego wysiłku i minimalnego efektu.

Czego taka maszyna ma nauczyć Gości w Wytwórni Kreatywności?

Przede wszystkim ma integrować i uczyć komunikowania w taki sposób, aby być zrozumianym. Chętni do budowania maszyny tworzą grupę, uczą się w niej funkcjonować.

Cała grupa staje przed wyzwaniem, z którym musi sobie poradzić. Dlatego kolejnym krokiem jest opracowanie planu działania.

Wszystkie elementy Maszyny Goldberga są od siebie zależne, wystarczy jeden zły ruch i misja nie powiedzie się.

W Wytwórni wszyscy pracujemy na wspólny sukces. Poza maszyną jest tu wiele różnych zadań, które uczniowie z ochotą rozwiązują.

Każdy dzień jest jak wielka Maszyna Goldberga, żeby iść do szkoły czy pracy musimy wstać, żeby otrzymać promocję do kolejnej klasy musimy się uczyć, a żeby odwiedzić naszą Wytwórnię Kreatywności – wystarczy napisać maila lub zadzwonić i zgłosić swoją szkołę.

To też kilka ważnych ruchów.

Do końca tego roku kalendarzowego zapraszamy uczniów z klas 7 kaliskich szkół podstawowych.

U nas nauka nie może być nudna!

Udostępnij: