Tegoroczne ferie w województwie wielkopolskim rozpoczynają się 30 stycznia.

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza wraz z Miastem Kalisz i Szkołą Podstawową nr 18 organizuje warsztaty wielokulturowe w Wytwórni Kreatywności.

Zajęcia wielokulturowe mają na celu integrację dzieci i młodzieży polskiej z ukraińską i odbywać się będą przy ul. Poznańskiej 201-205 w budynku Centrum Doskonałości Badań Kół Zębatych w Kaliszu.


Zajęcia organizowane będą w poniedziałki i piątki przez okres ferii zimowych.


Wytwórnia Kreatywności to 26 kreatywnych zadań, 141 m2 powierzchni, 2 przyjazne pomieszczenia i dobra, twórcza atmosfera.
Jest to miejsce skierowane do młodych ludzi, chcących rozwijać się podczas multinaukowych warsztatów w przyjaznej atmosferze sprzyjającej nauce poprzez eksperymenty i doświadczanie.


To tutaj młodzi ludzie sprawdzą, czy kruchy makaron nadaje się do budowy mostu, zbudują rakietę, powalczą z grawitacją i wywołają reakcję łańcuchową, a gwoździem programu stanie się zwykły gwóźdź.


Tworzenie skomplikowanych konstrukcji, rozwiązywanie na pierwszy rzut oka nierozwiązywalnych zadań – wszystko to dla młodych ludzi może stać się inspiracją do wyboru ścieżki kariery.


Zestawy 26 doświadczeń zostały zaprojektowane tak, żeby to od zaangażowania uczestnika zależał postęp jego pracy. W każdym zadaniu trzeba zmierzyć się z problemem technicznym lub myślowym.


Inspirowani przez animatorów uczestnicy mają możliwość kreatywnego wykorzystania umiejętności manualnych oraz wyobraźni przestrzennej. Brak złych rozwiązań oraz dochodzenie do rozwiązania problemu metodą prób i błędów, pozwalają rozwinąć powyższe cechy, pozwalając przy okazji na pozyskanie wiedzy naukowej o prawach rządzących inżynierią.

Warunkiem uczestnictwa jest telefoniczne zapisanie dziecka na zajęcia. Zapisy przyjmuje Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu, nr tel. 62 753 11 32. Podczas zapisów rodzice uzyskają szczegółowe informacje o godzinie zbiórki i powrotu z zajęć.


Szkoła organizuje również dowóz i powrót uczestników zajęć. Miejsce zbiórki i odbioru dzieci po zajęciach: parking szkolny ul. Podmiejska 9a.


Rodzice odpowiadają za dziecko w drodze do punktu zbiórki i po opuszczeniu autokaru po powrocie na miejsce zbiórki, tj. parking szkoły. Podczas przejazdu na zajęcia, uczestnicy są pod opieką osoby dorosłej – pracownika szkoły.

Rodzice mogą również zorganizować transport dziecka na zajęcia we własnym zakresie.


Zajęcia są bezpłatne

Udostępnij: